Bekende Dode Overleden: Leendert (Leen) Droppert (15-11-2022)
Diversen | | |
Leendert (Leen) Droppert
92 jaar
|
24-04-1930 Vlaardingen | | 15-11-2022 Vlaardingen |
beeldhouwer, schilder, graficus |
Leven en werk (bron: Wikipedia)
Droppert bezocht in Amsterdam de Amsterdamse Grafische School en in de avonduren de Kunstacademie in Rotterdam. Vanaf het begin van de vijftiger jaren is Droppert werkzaam als beeldend kunstenaar en ruimtelijk vormgever. Zijn werken behoren zowel tot de figuratieve als de abstracte kunst. In 1947 richtte hij samen met zes andere Vlaardingse beeldend kunstenaars de Vlaardingse Kunstkring op.
In 2008 voltooide Droppert het Vloedpalenproject Vettenoordse Polder in Vlaardingen. Het project bestaat uit vier vloedpalen, die de waterstand aangeven bij de stormvloed van 1775. De palen bevinden zich aan de Maasboulevard, het Mendelssohnplein, de Westhavenkade en de Zomerstraat in Vlaardingen.[2]
In 2010 organiseerde het Museum Vlaardingen een overzichtstentoonstelling "Zover het oog reikt" van het werk van Droppert (uit de periode 1950-2010) ter gelegenheid van zijn tachtigste verjaardag. |
|
| (2013427) |
Aanvraag Handmatige ScanAls u een opmerking heeft of een fout wilt melden betreffende deze advertentie, klik dan op:
Contact.
Gebruik deze link NIET om een scan aan te vragen!
Als u meent dat dit artikel auteursrechtelijk beschermd is klik op:
Melden.
Overige bronnen: ³)
³) - Op basis van achternaam en overlijdensdatum wordt gezocht naar dezelfde personen. Het resultaat zal niet altijd correct zijn.
Familiedrukwerk
Wie kent het niet. Onder de bank staat een schoenendoos met rouwbrieven, bidprentjes, etc.
Uiteindelijk komt dit bij het oud-papier, verloren voor altijd.
Lever het in bij ons, liefst natuurlijk digitaal. Opsturen kan ook!
Heeft u nog overbodig familiedrukwerk? Neem contact met ons op:
Contact
Okay, melding verbergen